3 października 2020
Clients

Notesland

Sklep internetowy

Notesland.com

Notesland jest sklepem, w którym można kupić zapisy nutowe online. Jest to jeden z bardziej nietypowych e-sklepów, które znaleźć można w polskim Internecie, a przy tym namacalny przykład, że myślenie w trybie “out the box” jest bezsprzecznie odważną oraz skuteczną strategią biznesową.

www.notesland.com

Zakres prac

Prace nad niezwykle nowatorskim, pod względem asortymentu oraz dystrybucji, sklepem Notesland obejmowały standardowy zakres naszych usług, ale zostały wzbogacone o autorskie rozwiązania, przygotowane specjalnie z myślą o naszym kliencie oraz jego profilu biznesowym. Sklep został przeniesiony na najnowszą dostępną wersję PrestaShop z innej platformy e-commerce, a po migracji oraz zakończeniu prac graficznych i wdrożeniowych zoptymalizowaliśmy stronę sklepu, by była szybka oraz dostosowana do wytycznych SEO. Przygotowaliśmy na potrzeby Notesland dedykowany projekt graficzny sklepu wraz z wersją RWD, dzięki czemu witryna jest przejrzysta i estetyczna oraz łatwa w nawigowaniu zarówno w przeglądarkach na komputerach osobistych, jak i na urządzeniach mobilnych.

Migracja danych

Migracja danych z innej platformy na Prestashop

Dedykowana grafika

Specjalnie zaprojektowana i dopasowana grafika

RWD

Responsywna grafika

Optymalizacja

i przyśpieszenie działania sklepu

Sprzedaż nut

Mechanizm pozwalający na sprzedaż zapisów nutowych

Dostęp online

Do zakupionych produktów z możliwością ich pobrania

Konta przedpłacone

Możliwość doładowania konta w mechanizmie prepaid

Płatność SMS

Możliwość zapłaty SMS za zakupy do niewielkiej kwoty

Autorskie rozwiązania

które wdrożyliśmy na sklepie Notesland obejmowały szereg funkcjonalności.

Wymieńmy dwie najważniejsze, będące naturalną wypadkową specyfiki sklepu:

1. Sprzedaż zapisów nutowych

Opracowaliśmy od podstaw mechanizm sprzedaży zapisów nutowych, uwzględniający możliwość pobrania nut online w pliku PDF, co było koniecznością, mając na względzie charakter działalności naszego klienta.

2. Konta przedpłacone

W ramach wdrażania rozwiązań płatniczych zaimplementowaliśmy możliwość doładowania konta klienta końcowego, czyli płatność typu prepaid, a nawet uruchomiliśmy system pozwalający na opłacenie zakupów za pomocą wiadomości SMS.

Mając na względzie innowacyjność sklepu Notesland, przy pracach projektowych zdecydowaliśmy się niczego nie zostawiać przypadkowi. Tym samym w projekcie zaimplementowane zostało jedno z najlepszych rozwiązań w zakresie estetyki i funkcjonalności menu sklepu, nad jakim przyszło nam pracować - jest ono nie tylko subtelnie animowane i przyjemne dla oka, ale również intuicyjne, proste w nawigowaniu oraz skuteczne, gdyż pozwala w bardzo szybki i łatwy sposób odnaleźć poszukiwane przez klientów sklepu nuty. Dodatkowo na stronie głównej umieszczono odnośniki do krótkich graficznych poradników, dzięki którym goście odwiedzający stronę mogą w dosłownie kilka sekund zrozumieć sposób działania sklepu oraz przejść do zakupów.

Nowatorskie rozwiązania

Projekt sklepu Notesland wykonaliśmy już kilka lat temu....

... , ale do dziś ma on dla nas szczególne znaczenie i… po prostu napawa nas dumą. Cały proces rozpoczął się od intencji klienta, który zdecydował się na migrację na PrestaShop, by zoptymalizować koszty i odejść od kosztownej w utrzymaniu alternatywnej platformy e-commerce. Na samym początku zachwycił nas profil biznesu klienta, co nie powinno dziwić, gdyż sprzedaż nut online do dziś może wydawać się pomysłem nowatorskim i odważnym. Trzeba przyznać, że przygotowanie przez nas projektu sklepu było wyzwaniem, któremu sprostaliśmy.

Pobranie nut

po zakupie w pliku PDF

Podgląd zapisu

nutowego przed zakupem

Rozbudowane wyszukiwanie nut

po nazwisku lub pseudonimie artysty oraz tytule piosenki

Podgląd klipu

z utworem w serwisie YouTube,

Możliwość wyboru

nut w 2 tonacjach, na 2 różne instrumenty główne

Przedpłacanie konta

niezwykle korzystna płatność prepaid, w której po doładowaniu konta kwotą 500 zł klienci sklepu otrzymują aż 700 zł na zakup nut
Chcesz więcej?

Zobacz poniższe screeny lub przejdź do wersji online

Produkty Wellness Next project